SGK Teşvik Danışmanlığı

DANIŞMANLIK

SGK TEŞVİKLERİ  Nedir?

 

6111 sayılı Kanunun 74. maddesi ile 4447 sayılı İşsizlik Sigortası Kanunu’na geçici 10 madde ihdas edilmiş ve işverenlerin 1 Mart 2011 tarihi ile 31 Aralık 2020 tarihleri arasında işe alacakları işçilerin işe alındıkları iş yerinden bildirilen prim ve hizmet belgelerindeki sigortalı sayısının ortalamasına ilave olmaları ve diğer diğer koşulları sağlamaları kaydıyla, prime esas kazançları üzerinden hesaplanan sigorta primlerinin işveren hisselerine ait tutarlarının İşsizlik Sigortası Fonundan karşılanması uygulaması başlatılmıştır.

 

SGK Teşvik Danışmanlığı Gerekli Midir?

 

Teşvikten yararlanma parametrelerinin çokluğu; her ay son 6 aylık ortalama sigortalı sayısının kontrol edilmesinin ve hangi personelin ne kadar süre ile teşvikten yararlanacağının takibinin zorluğu, iş yeri mali müşavirlerinin iş yoğunlukları sebebiyle her 100 şirketten 90’ı SGK teşviklerinden tam olarak yararlanamamakta veya eksik yararlanmaktadır. Bu nedenle her ay fazla sigorta primi ödemektedir.

 

SİZİN İÇİN NE YAPABİLİRİZ?

 

Karmaşık mevzuatlar ve detayda görülemeyen indirim haklarınız sebebiyle yararlanamadığınız SGK teşviklerinin özle bir algoritma ve değiştiğinde anında güncellediğimiz yasa ve mevzuat yükümlülükleri ile birlikte analizini yaparak, sizin fazladan ödediğiniz prim teşviklerini ortadan kaldırıyoruz.

 

ÇALIŞMA MODELİMİZ